Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

==================

Zrozencích narození pod tímto znamením nejen chytří, cílevědomí a nekonvenční, ale i citliví, vášniví a intuitivní lidé s vlastními životními pravidly, jejichž základem je snaha, dostat se na kloub všem nejasnostem a záhadám světa.


Již odmalička potřebuje malý Štír dostávat hodně lásky, pochopení a důvěry. Zejména štíří miminka jsou na lidském teple téměř závislá a dobře jim dělá i častá pozornost, obdiv a respekt k jejich potřebám.
Malý Štíři si libují také v protikladech a kontrastech, což platí jak pro jejich vybavení pokoje, tak i oblečení a týká se to nejen barev, ale i materiálů. Vaším nejdůležitějším výchovným úkolem se nyní stane ukázat svému potomkovi život jako výzvu a vést jej k jejímu naplnění, přičemž se pokuste mírnit nejen jeho emoce, ale i vrozený perfekcionismus a jeho touhu po dokonalosti.
Podaří-li se vám objasnit svému potomkovi i to, že každý konec bývá začátkem něčeho dalšího, často i nového a lepšího,vychováte z něho člověka, který dokáže překonat sebe samého a jeho schopnosti a vnitřní síla budou neotřesitelné. Kamarádů a přátel Štíři nemívají příliš, avšak vztahy, které jednou vytvoří, trvají velmi dlouho.
Štíři bývají zdravé a silné bytosti, které však často hazardují se svým zdravím, někdy i životem. I v této oblasti zacházejí často do extrémů – jednostranně se stravují, celé dny čtou, dívají se na televizi nebo naopak až do úmoru sportují.
Štírovým slabým místem jsou jeho pohlavní orgány a zažívání,přičemž významnou roli zde hraje také jeho psychika. Hromadí-li malý Štír své nespokojenosti, frustraci a hněv ve svém nitru, odrazí se to pak i na jeho zdraví. Stávkovat může někdy také jeho imunitní systém, zejména formou různých druhů alergií. Stane-li se tak, přezkoumejte, co se vašemu potomkovi na jeho okolí i jemu samému nelíbí.

Pro trvalé zdraví malého Štíra je potřebné především naučit se duševnímu uvolnění, které mu přinese třeba sport, později mu také neuškodí osvojení si autogenního tréninku či jiné techniky sebeuvolnění.